Tickets

KREATOR

Kreator je jednou z najdôležitejších a najvplyvnejších nemeckých thrash metalových kapiel. Založili ju v roku 1982 v meste Essen gitarista/vokalista Mille Petrozza a bubeník Jürgen "Ventor" Reil. Kapela sa stala súčasťou novovznikajúcej európskej thrash metalovej scény a podarilo sa jej v krátkom čase získat veľké množstvo fanúšikov.

Svoj debutový album "Endless Pain" vydali v roku 1985 a okamžite zaujali pozornosť medzinárodnej metalovej komunity. Nasledovali ďalšie kultové albumy, ako napríklad "Pleasure to Kill" (1986), "Terrible Certainty" (1987), "Extreme Aggression" (1989) a "Coma of Souls" (1990), ktoré dodnes patria medzi najvýznamnejšie diela thrash metalovej hudby.

Kreator sa vyznačujú tvrdými gitarovými riffmi, rýchlymi bicími a vokálmi, ktoré spolu tvoria charakteristický zvuk kapely. Ich texty sa zameriavajú na témy ako vojna, násilie a spoločenské problémy, čo dodáva ich hudbe temný a provokatívny nádych.

Okrem vynikajúcej hudby si kapela získala obdiv aj pre svoje energické a intenzívne koncertné vystúpenia. Kreator sa stali súčasťou mnohých festivalov a koncertov po celom svete, ako napríklad Wacken Open Air, Hellfest, Bloodstock Open Air, či Brutal Assault v Českej republike.

Kreator majú na konte 15 štúdiových albumov.

Kreator patria medzi najvplyvnejšie thrash metalové kapely v Európe a majú veľký vplyv na mnoho iných metalových skupín. Ich hudba a vystúpenia sú plné energie a vášne, čo robí z nich jednu z najlepších thrash metalových kapiel na svete.

1 2 3

Sponzori a partneri

crossmenu